Przejdź do treści

SKS Welding Leipold LSQ 5, PF 5, Q6p, Torch Power JointPółautomat spawalniczy MIG/MAG inwerterowy do robota spawalniczego.

producent - SKS Welding Niemcy;

źródło pradu - Leipold LSQ 5;

Źródło zasilania LSQ5 z technologią Direct Control Technology DCT
LSQ5 zapewnia optymalną energię łuku. Wyjątkowo dostosowuje się do różnych procesów spawania. W przeciwieństwie do konwencjonalnych źródeł zasilania z technologią inwerterową, LSQ5 z technologią Direct Control kontroluje swoje tranzystory przełączające bez stałej częstotliwości taktowania, zgodnie z potrzebami procesu spawania. Bez zwłoki energia potrzebna do procesu jest dostarczana natychmiast. Elastyczne dostrajanie jest wykonywane przez centralny procesor. CPU w sposób ciągły analizuje proces spawania oraz wartości prądu/napięcia na podstawie uzyskanych danych i optymalnie steruje przełączającymi tranzystorami sekcji mocy. Skutkuje to niezwykle wysoką wydajnością i niskim rozwojem temperatury. Źródło zasilania można skonfigurować za pomocą tylko dwóch przycisków i czterech wskaźników LED. Do użytku na całym świecie można konfigurować napięcia bez otwierania źródła zasilania.
Nawet dziesięciokrotnie większa prędkość sterowania w porównaniu z tradycyjnymi technologiami inwerterowymi – co skutkuje doskonałą wydajnością sterowania, a tym samym krótszymi czasami interwencji.
Ogólnie ulepszone właściwości spawalnicze. Oprogramowanie zastępuje sprzęt: Mniej komponentów zwiększa niezawodność systemu – również podczas pracy ciągłej.
Przyszłość: nowe funkcje są dołączane poprzez aktualizacje oprogramowania w łatwy i oszczędny sposób.
Wentylatory zewnętrzne bez filtrów: Brak zanieczyszczeń wewnątrz źródła zasilania.
Konstrukcja bezpieczna w razie awarii: Temperatura pracy jednostki napędowej jest tylko o 20°C wyższa od temperatury otoczenia.
Niska waga, mała powierzchnia: Źródło prądu można zainstalować na dowolnej wysokości za pomocą wsporników ściennych.
Charakterystyka wydajności 420 A / 60% cykl pracy 40 °C 325 A / 100% cykl pracy 40 °C
Procesy MIG/MAG, I-Pulse, U-Pulse, KF-Pulse, WIG-DC, WIG-Pulse, dual wire (Dual Wire 2.0), microMIG
Napięcie zasilania 3 x 400 V / 3 x 480 V (selektor napięcia)
Wymiary (dł/szer/wys) 450 mm / 400 mm / 540 mm
Waga 49 kg
Certyfikaty CE / UL / CSA


podajnik drutu spawalniczego - PF 5;

Moc i precyzja: Podajnik drutu PF5 LEA.
Podajnik drutu PF5 LEA: Mniejszy i lżejszy oraz o zwiększonej wydajności w porównaniu z konwencjonalnymi podajnikami drutu, PF5 doskonale dostosowuje się do ciągłego rozwoju robotów do spawania łukowego. Precyzyjny silnik o mocy 70 W oraz najnowocześniejsze technologie przekładni i sterowania zapewniają wystarczającą moc i najwyższą precyzję. Wytrzymała plastikowa obudowa jest elektrycznie izolowana. Jako prawdziwy „lekki” PF5 jest szczególnie odpowiedni dla nowych generacji robotów z wewnętrzną lub zewnętrzną osłoną kablową.
Przesył energii i gazu w PF5 jest realizowany w jednym punkcie przez Power Pin. Dzięki temu wszelkie dodatkowe połączenia i rury są zbędne. Power Pin zapewnia określony transfer mocy na całej średnicy połączenia. Służy to zmniejszeniu oporu elektrycznego i obniżeniu zużycia energii.
Kolejna zaleta: Power Feeder PF5 jest dostępny w różnych wersjach i doskonale nadaje się również do podwójnego drutu i innych specjalnych zastosowań. Dwie wersje lewostronne PF5 L i PF5 LEA różnią się rozmieszczeniem paneli sterowania w celu zoptymalizowania pracy bezpośrednio przy robocie. Wersja prawa PF5 R jest przeznaczona do zastosowań dwuprzewodowych i specjalnych.
Power Feeder PF5 ze zintegrowanym czujnikiem przepływu gazu
Sprawdzony w przemyśle Power Feeder PF5 jest dostępny z dodatkową funkcją monitorowania:
zintegrowany czujnik przepływu gazu. Kontroler procesu spawania wyświetla wartości przepływu gazu i może również zostać wyzwolony do alarmu w przypadku nieokreślonego natężenia przepływu gazu.
Mocny i precyzyjny silnik o mocy 70 W
Zamknięty, bezobsługowy zestaw przekładni
Brak węży/rurek wewnątrz obudowy.
Power Feeder PF5 dostępny w kilku wersjach (wersje lewe: PF5 L i PF5 LEA; wersja prawa: PF5 R do zastosowań dwuprzewodowych i specjalnych)
Charakterystyka wydajności 70W / 70W / 42V prędkość podawania 0,1 m/min - 25 m/min
Procesy MSG (pojedynczy i podwójny przewód)
Zasilanie przez magistralę SPW
Wymiary (dł/szer/wys) 220 mm / 170 mm / 136 mm
Waga 3,8 kg
Rolki napędowe 0,8 mm – 1,6 mm / 0,035" - 0,045"

kontroler procesu spawalniczego - Q6p;

Idealne rozwiązanie do lokalnego wdrożenia: sterownik procesu spawania Q6pw.
Sterownik procesu spawania Q6pw oferuje wszystkie wymagane podstawowe funkcje i oblicza zoptymalizowane parametry dla każdego indywidualnego procesu spawania. Użytkownik wprowadza tylko podstawowe dane, takie jak materiał obrabianego przedmiotu, spoiwo, prędkość podawania drutu i rodzaj gazu. Następnie sterownik Q6pw określa odpowiednie napięcie spawania dla łuku zwarciowego lub natryskowego lub parametry procesu impulsowego. Dodatkowo cyfrowa jednostka sterująca oblicza optymalną charakterystykę źródła prądu dla każdego standardowego procesu spawania. Sterownik posiada funkcję autokompensacji w celu stabilizacji łuku. Funkcja ta monitoruje odległość od obrabianego przedmiotu i dostosowuje napięcie, aby utrzymać stały poziom penetracji.
Ten kontroler jest dostarczany z bezpłatnym oprogramowaniem administracyjnym (Q8Tool4), które z łatwością spełnia wszelkie wymagania lokalnego wdrożenia.
Q6pw jest fabrycznie skonfigurowany ze standardowymi parametrami i sterowaniem jednym pokrętłem, które pozwala dostosować powiązane parametry.
Aby wesprzeć ich wykorzystanie u klientów na całym świecie, użytkownik może wybrać jeden z dziewięciu języków interfejsu użytkownika.
Q6pw oferuje wszystkie podstawowe funkcje serii Q8.
Procesy/technologie: MIG/MAG, I-Pulse, U-Pulse, KF-Pulse, Synchroweld, RWDE
Programy: 186
Funkcje ogólne: Wskazanie wartości mierzonych, komunikaty alarmowe
Funkcje monitorowania: prąd spawania, automatyczna kompensacja, charakterystyka łuku i zapłonu, prąd silnika, gaz i woda chłodząca
Połączenia: RS232, USB, magistrala SPW
Programy 186 programów
Procesy MIG/MAG, I-Pulse, U-Pulse, KF-Pulse, WIG-DC
Zasilanie Przez magistralę SPW
Wymiary (dł/szer/wys) 240 mm / 120 mm / 65 mm
Waga 1 kg
Interfejsy RS232 / USB


złącze antykolizyjne

palnik spawalniczy

wszystkie kable zasilające i sterownicze


Urządzenie podłączone, gotowe do sprawdzenia.

Faktura VAT. Cena netto - 6.000 zł.